Spotkanie Kapituły konkursu Barwy Wolontariatu już za nami!

2017-11-29
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

Parę kaw, zaangażowana dyskusja, weekendowe czytanie zgłoszeń, interesujące opinie, wnioski z zeszłego roku, doświadczenie, różne punkty widzenia, kilka przewrotów do góry nogami – w skrócie tak wyglądała dwugodzinna Kapituła konkursu Barw Wolontariatu oraz poprzedzające ją przygotowania.

Wyłonienie laureatów nigdy nie jest sprawą prostą. Jak powiedział jeden z członków Kapituły – w tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkie zgłoszenia opisujące aktywność kandydatów pokazują, ile energii, zaangażowania, uśmiechu i chęci pomocy drzemie w ludziach bez względu na wiek, status społeczny czy sytuację zawodowo-rodzinną. Konkurs pokazuje przede wszystkim, że chcieć to móc – to właśnie ta chęć napędza do działania, tworzy pomysły, pomaga znaleźć czas i buduje relacje z drugim człowiekiem.

Mimo to – założeniem konkursu pozostaje jednak to, że chcemy wyróżnić osoby szczególnie zaangażowane w wolontariat.  Wtorkowe spotkanie Kapituły przebiegło owocnie i oficjalnie zakończyło etap wielkich niewiadomych. W trakcie Kapituły wyłoniliśmy laureatów konkursu – wszystkie wyniki są jednak jeszcze tajne, a uczestnicy konkursu dowiedzą się o nich podczas Gali Wolontariatu. Zaproszenie na Galę już wkrótce pojawi się w skrzynkach mailowych wszystkich uczestników. Do zobaczenia!