Gala Wolontariatu – zaproszenie do współpracy

2017-08-18
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Już od 9 lat realizujemy piękne przedsięwzięcie, jakim jest Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, obchodzonego na całym świecie 5 grudnia. W tym szczególnym dniu wszyscy mobilizujemy siły, żeby podziękować społecznikom za ich dobrowolną pracę i pokazać, jak potrzebny i wartościowy jest wolontariat w naszym codziennym życiu.

Wieloletnia partnerska współpraca przy organizacji Gali za każdym razem skłania mnie do refleksji i podsumowania dotychczasowych rezultatów naszych działań. Do chwili obecnej udało nam się zrealizować 9 edycji przedsięwzięcia, w którym łącznie wzięło udział aż 820 osób. Corocznie wspierają nas przedstawiciele władz miasta i województwa, a także Partnerzy Społeczni, bez których nasze święto nie miałoby tak uroczystego charakteru. Trudno mi dziś sobie wyobrazić skalę tego przedsięwzięcia, które wykreowałem z moim zespołem w 2008 roku. Dlatego dziękuję naszym Przyjaciołom za pomoc, miłe słowo, wsparcie oraz wiarę w nasze możliwości.

Dlaczego to robimy?

Zaufało nam już 132 przedstawicieli, wśród których znajdują się zarówno firmy, jak i organizacje społeczne oraz osoby prywatne, m. in.: Textilimpex, Kręgielnia Grakula, Kino Bodo, Fundacja Orange, Galeria Ars Nova, Pfizer Polska, Garden Party, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. Ponadto, patronat honorowy nad imprezą obejmuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi i Rada Miejska oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Gala Wolontariatu nie odbyłaby się bez mediów i oprawy artystycznej. Dbamy, aby była ona mocno promowana w środowisku i reklamowana za pośrednictwem różnych środków masowego przekazu. Współpracujemy z TVP Łódź, Telewizją Ret Sat, Radiem Łódź, Radiem Parada, programem Młodzi w Łodzi oraz lokalnymi portalami (Miasto Dzieci, ngo.pl, studentnews, tulodz.com, chcepomagac.org).

Zapraszamy również łódzkich artystów, którzy uatrakcyjniają ten magiczny wieczór i przyczyniają się do rozwoju wolontariatu w regionie. Do tej pory gościliśmy już 25 wykonawców, którzy społecznie wsparli Galę. Wspomnę tu chociażby o tancerzach ze szkoły Project Salsa, utalentowanych muzykach z Rock Star Music i Pograjki Łódzkiej, młodej wokalistce Karolinie Sawickiej, raperach z PostScriptum Squad, energetycznych dzieciakach ze Szkoły Podstawowej nr 174 i 175, zwariowanym Dj’u Igorze, czy naszych sztandarowych aktywnych wolontariuszach z Go Pomost! Volunteers Dance Group. Dzięki nim Dzień Wolontariusza każdorazowo zapada w pamięć i staje się ważnym momentem dla zaproszonych gości.

Mimo, że impreza odbywa się głównie w oparciu o społeczne zaangażowanie, co roku jest organizowana z coraz większym rozmachem i profesjonalizmem, skupiając ogromną rzeszę zwolenników. Statystyki nie kłamią, pierwsza edycja zgromadziła 50 osób, a ostatnia już 200. W 2011 roku opuściliśmy skromny próg macierzystego Stowarzyszenia na rzecz przestrzeni miejskiej. Nawiązaliśmy także współpracę z Komisją Europejską, dzięki czemu Gala propaguję tematykę Europejskiego Roku oraz z Ogólnopolską Siecią Centów Wolontariatu przy organizacji konkursu „Barwy Wolontariatu” na poziomie regionalnym.

Z pomocą kapituły wyłoniliśmy już 6 liderów z województwa łódzkiego, którzy godnie reprezentowali nas na ogólnopolskiej arenie, a są to: Klara Bujak – wolontariuszka Fundacji „Krwinka”, Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka, Latające Babcie, wolontariusze Fundacji „Gajusz”, Karol Orzeł – wolontariusz Fundacji „Dom w Łodzi” oraz Zuzanna Nowak – uczennica Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica. Organizujemy również plebiscyt „Społecznik Roku” dla najbardziej zaangażowanych lokalnie wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu. Łącznie zaprezentowaliśmy 192 sylwetki działaczy.

Mamy się, zatem, czym pochwalić i nie wstydzimy się dzielić tym, co stworzyliśmy razem z naszymi Partnerami. Jesteśmy ambitni, zdolni i chcemy nadal rozwijać głoszone przez nas idee i wartości. Pragniemy czynić to z innymi, ponieważ mamy już zaufanie i doświadczenie przy realizacji wspólnych społecznych projektów. Dlatego też, wzorem ubiegłych lat zapraszamy do współpracy przy realizacji X Gali Wolontariatu, którą zaplanowaliśmy na 8 grudnia 2017 roku w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a.

Zobacz jak wykorzystaliśmy wsparcie w ubiegłym roku tutaj

Czego potrzebujemy?

  • gadżetów i upominków jako nagrody dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w konkursie „Barwy Wolontariatu” i „Społecznik Roku”;
  • cateringu na część bankietową uroczystości;
  • reklamy, promocji oraz druku materiałów;
  • artystów, którzy uatrakcyjnią swoim występem część oficjalną;
  • przestrzeni do organizacji afterparty (zamkniętego spotkania po Gali dla wolontariuszy), w której będą mogli się zintegrować i miło spędzić czas;
  • fotografa do przygotowania fotorelacji z imprezy;
  • Państwa obecności, serca i szczerego uśmiechu 🙂

Wszyscy wspierający stają się naszymi Partnerami Społecznymi, a ich zaangażowanie jest uwzględnione we wszelkich materiałach i prezentacjach promocyjnych. Partnerzy mogą liczyć na miejsce honorowe podczas Gali oraz są wymieniani w części oficjalnej, aby podkreślić ich wkład w organizację imprezy. Zależy nam na profesjonalnej współpracy oraz wysokiej jakości oferowanych usług.

Zainteresowanych Państwa zapraszam do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia zasad i zakresu współpracy. Jesteśmy dostępni w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu codziennie w godz. 08 – 16.00 pod numerami telefonów: 42 3070372, 513102508 lub mailowo: kontakt@centerko.org
Zgłoszenia będą zbierane do 10.09.2017 roku, a na ich podstawie opracujemy ostateczną formę i harmonogram tegorocznych obchodów.

 

Dla zainteresowanych pełna relacja z ubiegłorocznej Gali do obejrzenia tutaj

 

Mariusz Kołodziejski