Akademia Wolontariatu Seniora – zaproszenie na II cykl

2018-07-30
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Seriale, szydełkowanie, nordic walking, pieczenie ciast, lekarstwa … to stereotypowe skojarzenia z seniorem. Współczesny senior pragnie przebywać z ludźmi, rozwijać się, wykorzystywać pasje i zainteresowania, na które wcześniej nie było czasu i możliwości.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, od marca Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” realizuje projekt „Akademia Wolontariatu III – Jak w rodzinie”, dzięki któremu osoby 60+ mają możliwość realizować rozmaite działania artystyczne, przydatne w codziennej pracy wolontariusza.

Biorąc pod uwagę sugestie z poprzednich edycji, program projektu przewiduje szereg zajęć edukacyjnych z zakresu wolontariatu, poprzeplatanych inspirującymi warsztatami twórczymi warsztatami z profesjonalnymi instruktorami z danych dziedzin:

  • „Emisja głosu – czyli z czym to się je” – warsztaty wokalne z Magdaleną Gwozdowską
  • „Wszyscy jesteśmy fotografami”– warsztaty fotograficzne z Łukaszem Zimnoch-Bednarek
  • „Od seniora do redaktora” – warsztaty dziennikarskie z Emilią Szywałą
  • “Świat dźwięków” – warsztaty muzykoprofilaktyczne z Justyną Stopnicką
  • “Podróż w świat marzeń” – warsztaty żonglerskie z elementami pedagogiki cyrku z Igorem Chipovskim
  • „Kultura tańca hip-hop” – warsztaty taneczne z Sewerynem Obałką
  • “ZdrówEko!” – warsztaty ekologiczne z Agnieszką Kanią
  • “Akademia Ozolatarni” – warsztaty motywacyjne laboratorium z Teresą Kuchtą w Ozorkowie

Kogo poszukujemy?

Seniorów (osoby 60+) i młodzież (osoby 13 – 30) do udziału w ciekawych warsztatach, integracji międzypokoleniowej i realizacji twórczych inicjatyw wolontarystycznych.

Po co?

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy nt. wolontariatu i jego aspektów oraz przygotowanie do samodzielnego pełnienia roli wolontariusza z wykorzystaniem nabytych umiejętności.

Jak można się zgłosić?

Wypełniając formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej projektu lub w biurze projektu przy ul. Próchnika 7 (Stowarzyszenie „Pomost”, I piętro). Bezpośrednich informacji udzielają: Małgorzata Trojanowska – koordynatorka ds. seniorów (gosia@centerko.org) oraz Aleksandra Łuczak – koordynatorka ds. wolontariatu (ola@centerko.org)

II cykl warsztatów w ramach tegorocznej edycji projekt rusza od drugiej połowy września. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych odbędzie się w dn. 29.08.2018 r. o godz. 16.30 w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost” przy ul. Próchnika 7 oraz 11.09.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Mielczarskiego 17 w Ozorkowie. Zapraszamy 🙂

Zadanie „Akademia Wolontariatu III – Jak w rodzinie” realizowane jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).