SZKOLENIE PODSTAWOWE DLA WOLONTARIUSZY

2021-07-14
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza na szkolenie online pn. „Wolontariat w pierwszych krokach” wszystkie osoby, które chciałyby pomagać innym i zaczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także doświadczonych społeczników zaangażowanych w działania w różnych organizacjach.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkanie będzie miało charakter otwartej dyskusji z elementami warsztatowymi, ćwiczeniami i pracą w grupach.

Jakie tematy poruszymy?

  • czym jest wolontariat?
  • gdzie i, jak można pomagać?
  • czego można nauczyć się działając społecznie?
  • wolontariat a polskie prawo.

Na szkoleniu odwiedzi nas gość: Michał Pietrakiewicz – koordynator wolontariatu, realizator inicjatyw społecznych, specjalista w organizacji imprez sportowych, sędzia koszykówki, doktorant Uniwersytetu Łódzkiego. Michał podzieli się z nami bogatą historią działań, opowie o swojej drodze jako wolontariusz i zainspiruje do aktywności 🙂 Warto posłuchać!

Prowadzenie: Aleksandra Łuczak, e-mail: ola@centerko.org
Termin: 29. lipca, godz. 17.00- 20.00

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego tutaj

Spotykamy się na platformie zoom. Uczestnicy otrzymają link na maila. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu i rozpoczęcia fantastycznej przygody, jaką jest pomaganie innym. Bo przecież „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” 🙂

Zadanie „Prowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.