Odmrażamy emocje, rozwiązujemy problemy

2014-01-10

Czy widzisz w swojej najbliższej okolicy problem, który chciałbyś rozwiązać? Może to być np. rozpadający się plac zabaw, ponura poczekalnia w przychodni dziecięcej, brak rąk do pomocy w pobliskim schronisku dla zwierząt  lub potrzeba zorganizowania kwesty. Porozmawiaj z innymi mieszkańcami i ustalcie, co chcielibyście zrobić dla swojej społeczności. A potem włączcie się do konkursu grantowego realizowanego w ramach Programu „Wolontariat Rodzinny”! Do wygrania jest 6 grantów w wysokości do 7 000 zł i 12 grantów w wysokości do 3 000 zł. Fundacja PZU i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czekają na zgłoszenia do 15 stycznia!

Włącz się!

Jeśli jesteście rodziną, której marzy się fajna akcja w okolicy, chcecie małymi krokami zmieniać świat na lepsze i jednocześnie spędzić czas wspólnie na wartościowych rzeczach – „Wolontariat Rodzinny” to coś dla Was mówią przedstawiciele Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Jak włączyć się do akcji? Jeśli jesteście rodziną, znajdźcie przynajmniej 2 inne rodziny, które chciałyby zaangażować się w Wasze działania i wspólnie zastanówcie się, co warto zmienić w Waszej okolicy. Następnie zgłoście się np. do najbliższej organizacji pozarządowej lub instytucji (biblioteki, dom kultury, szkoły, ośrodka pomocy społecznej itd.), poinformujcie ją o konkursie grantowym w ramach Programu „Wolontariat Rodzinny” i namówcie do złożenia wniosku on-line na stronie www.wolontariatrodzinny.pl. Projekty, które dostaną grant, będą realizowane już od kwietnia.

Zaproszenie do niezwykłej przygody

Zapraszamy rodziny, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, ośrodki pomocy społecznej i inne instytucje do organizowania takiego wolontariatu, który połączy ich wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności. Każdy, kto się zgłosi, ma szansę otrzymać grant na realizację autorskiego projektu wolontariatu dla rodzin. Jest to pierwszy program łączącym wolontariat z grywalizacją, czyli z wykorzystaniem mechanizmów znanych z gier do zwiększania zaangażowania ludzi działających w jakimś celu. Te mechanizmy to przyjemność, jaka płynie z pokonywania kolejnych wyzwań, przyjacielska rywalizacja oraz współpraca dążąca do osiągnięcia konkretnego celu. W naszym Programie grywalizacja będzie służyła stałemu kontaktowi z organizacjami/instytucjami i rodzinami, które będą realizować projekty w ramach wolontariatu rodzinnego. Tworzona specjalnie na potrzeby Programu platforma grywalizacyjna jest doskonałym narzędziem do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także informowania o tym, jak atrakcyjne działania można realizować w ramach wolontariatu rodzinnego – dodaje Magdalena Wachol.

logo wolontariat rodzinny

Projekt jest realizowany w ramach Programu „Wolontariat Rodzinny” prowadzonego przez Fundację PZU oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.