WAKACYJNE WIZYTY STUDYJNE

2022-07-06
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza na wizyty studyjne, podczas których odwiedzimy wspaniałe miejsca i przyjrzymy się działaniom wolontariuszy w różnych obszarach. Koordynatorzy opowiedzą nam, jak wygląda pomoc od podszewki. Będzie to wspaniała okazja do nawiązania współpracy i podjęcia wolontariatu 🙂

Czekają na Was trzy wizyty. Można zapisać się na dowolną liczbę spotkań:

1. Zupa na Pietrynie – Stowarzyszenie Missio Quotidiana: 17. lipca, godz. 11.00

Zupa na Pietrynie to spotkania przy ciepłym posiłku z osobami w kryzysie bezdomności. Co tydzień wolontariusze dzielą się z potrzebującymi nie tylko pakietami z żywnością, ale też uśmiechem, czasem i dobrym słowem. Podczas wizyty pomożemy przy spotkaniu Zupy. Do wyboru będą następujące zadania: przygotowanie posiłku, wydawanie pakietów, sprzątanie.

2. Schronisko dla Zwierząt w Pabianicach: 26. lipca, godz. 12.00

Podczas wizyty dowiemy się, jak wygląda praca ze zwierzętami i pomoc czworonogom, zostaniemy oprowadzeni po terenie. Posłuchamy na czym polega wolontariat w schronisku i, w jaki sposób można się włączyć.

3. Zielone Wzgórze – Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny: 30. lipca, godz. 12.00

Fundacja zajmuje się pomocą psychologiczną, prowadzi treningi umiejętności rodzicielskich, arteterapię, warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia. Udamy się na obchody 10-tych urodzin Fundacji – odwiedzimy urocze miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Łagiewnickiego, poznamy zespół, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji.

Wszystkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailowo do osób zgłoszonych przez formularz. Możliwy zwrot kosztów przejazdu (bilety komunikacji miejskiej).

Organizatorka wizyt: Aleksandra Łuczak, e-mail: ola@centerko.org

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w cyklu wizyt studyjnych jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj

oraz rejestracja na platformie Korpus Solidarności w Systemie Obsługi Wolontariatu.

W przypadku kłopotów z rejestracją w Systemie, kontaktujcie się z organizatorką.


Wizyty studyjne dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.