SENIORZY NA PROPSIE – EDYCJA 2 [REKRUTACJA DO PROJEKTU]

2024-03-13
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Masz 60 i więcej lat? Lubisz nowe wyzwania? Twoją pasją jest taniec i pomaganie innym? Ten projekt jest adresowany do Ciebie!!!

Od 04. marca ruszamy z kontynuacją inicjatywy pn. „Seniorzy na propsie”, której celem jest aktywizacja kolejnych osób 60+ dzięki udziałowi w programie warsztatowym kultury Hip Hop, prowadzącym do animowania samodzielnych, oddolnych inicjatyw artystycznych.

Zadanie adresowane jest do 15-tu aktywnych seniorów z terenu woj. łódzkiego, którzy uczestniczyli już w podobnych działaniach ruchowych lub wydarzeniach wolontariackich i chcą poszerzyć swoje artystyczne pasje o nowe umiejętności.

W tym celu przygotowaliśmy specjalny, ponad 50-cio godzinny program rozwojowy, na który składa się szkolenie przygotowujące oraz zajęcia taneczne z profesjonalnym instruktorem, prowadzące
do realizacji hip hopowego filmiku oraz działania lokalnego na rzecz innych.

Warsztaty będą odbywały się w okresie maj – październik  w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56, zgodnie z załączonym harmonogramem.

harmonogram warsztatów

Dodatkowo, uczestnicy otrzymają wsparcie opiekuna seniorów, który będzie dostępny na ich potrzeby stacjonarnie w biurze projektu w każdy poniedziałek w godz. 10 – 12.00.

Warunki udziału w projekcie:

  • ukończony 60-ty rok życia;
  • zamieszkanie na terenie woj. łódzkiego;
  • doświadczenie w aktywnościach ruchowych i/lub przedsięwzięciach wolontariackich;
  • wypełnienie i dostarczenie do dn. 31.03.2024 r. formularza zgłoszeniowego – osobiście lub drogą mailową na adres: kontakt@centerko.org

formularz zgłoszeniowy

formularz zgłoszeniowy.doc

Po zrealizowaniu programu rozwojowego uczestnicy będą mogli kontynuować swoją przygodę w tanecznej grupie tanecznej Yoł Yoł Seniorzy oraz przedsięwzięciach społecznych, organizowanych przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”.

W razie pytań, prosimy o kontakt:

  • Mariusz Kołodziejski – opiekun seniorów, tel.: 42 307 03 72, 513 102 508, e-mail: kontakt@centerko.org

Seniorzy na propsie – notka informacyjna

Zadanie publiczne pn. „Seniorzy na propsie – edycja 2” jest współfinansowane z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach Wojewódzkiego Programu pn. „Moce nadŁódzkie” i realizowane przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 04.03.2024 – 31.12.2024.