Internetowe pośrednictwo wolontariatu

Do aktywnego poszukiwania wolontariatu i wolontariuszy można wykorzystać także serwisy internetowe.

mojwolontariat.pl

ogólnopolski serwis ofert wolontariackich

mojwolontariatPierwsze internetowe pośrednictwo wolontariatu o zasięgu ogólnopolskim. Rolą serwisu jest kojarzenie wolontariuszy z placówkami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, a także w szybki i wygodny sposób pomóc organizacją w znalezieniu ochotników do współpracy.

Serwis pozwala także kojarzyć grupy wolontariatu pracowniczego z wybranymi organizacjami społecznymi. Daje on także unikalną szansę na zgłaszanie przez obywateli pomysłów na akcje społeczne, których są autorami i zapraszanie chętnych do udziału w nich np. przygotowanie lodowiska, sadzenie roślin na klombach osiedlowych, organizacja pikników lokalnych i wiele innych.

Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, serwis nie tylko gromadzi i udostępnia informacje o dostępnych pracach wolontariackich ale także automatycznie powiadamia o pasujących do profilu danego użytkownika ofertach, przypomina o ich aktualizacji, daje możliwość komunikacji między zużytkowaniami serwisu oraz pozwala oceniać współpracę i rekomendować ciekawe oferty.

Serwis jest narzędziem bezpłatnym, dostępnym dla wszystkich zainteresowanych wolontariuszy, grup wolontariatu pracowniczego  oraz  placówek gotowych do współpracy z ochotnikami.

 

kiwi.org.pl

pomorski serwis ofert wolontariackich

kiwiGłówną funkcjonalnością KIWI jest internetowe biuro ofert wolontariackich dla mieszkanców Gdańska, Sopotu i okolic. Można tu znaleźć aktualne oferty wolontariatu oraz dowiedzieć sie o inicjatywach nie nastawionych na zysk, odbywajacych się lokalnie. Można znaleźć organizacje 1%, poczytać o projektach, inicjatywach realizowanych przez instytucje, biznes i organizacje.

Kiwi jest incjatywą Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i odzwierciedla funcjonowanie struktury pośrednictwa wolontariatu w mieście.

 

slaskie-wolontariat.org.pl

śląski serwis ofert wolontariackich

slaskieSerwis slaskie-wolontariat.org.pl to najważniejsze informacje o wolontariacie w regionie, baza wiedzy, blog, a przede wszystkim – najnowsze oferty wolontariatu. Ogłoszenia, które pojawiają się na stronie, są rozpowszechniane wśród wolontariuszy z regionu śląskiego.

Serwis prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.