„Warszawskie spotkania z wolontariatem”

2017-03-30

 Już 6 kwietnia w godzinach 10.00-13.00  zapraszamy wszystkich organizatorów wolontariatu  na pierwsze spotkanie z cyklu spotkań dostępnych dla wszystkich, służące wymianie doświadczeń wśród organizatorów wolontariatu, w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu w Warszawie” finansowanego przez Urząd Miasta St. Warszawy                            „Czy wolontariat jest wart zachodu”? Spotkanie odbędzie się w Stowarzyszeniu Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów a jednocześnie kawiarni „przyjaznej wolontariatowi” przy ulicy  Andersa 13 (http://www.stacjamuranow.pl/)

Podczas pierwszego spotkania skupimy się na poszukiwaniu pomysłów i wyzwań w kontekście inspiracji organizatorów wolontariatu do działania. Przedstawimy propozycję, potencjalne tematy, wprowadzimy organizatorów do tematyki oferty i projektu.

Planowany wachlarz tematyki spotkań jest szeroki: od etyki i psychologii pomagania, po komunikację, rekrutację wolontariuszy, motywację, narzędzia IT przydatne w zarządzaniu wolontariatem w organizacji. Wymiana myśli będzie odbywała się m.in. w formie prezentacji, dyskusji, mini-warsztatów, relacji dot. wolontariatu.

W ciągu br.zorganizowanych zostanie 7 spotkania w których uczestniczyć będą mogli wszyscy organizatorzy wolontariatu.

Aby uczestniczyć w „Warszawskim spotkaniu z wolontariatem”, do wtorku 4 kwietnia, do godziny 16.00 prosimy o przesłanie wiadomości email zawierającej:  imię, nazwisko, telefon, nazwę organizacji/ instytucji, funkcję osoby w organizacji/instytucji na adres : stachurska@wolontariat.org.pl

 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu się na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. O uczestnictwie w spotkaniu poinformujemy Państwa telefonicznie w dniu 5 kwietnia.

Oprócz ciekawych treści i dyskusji gwarantujemy spotkanie w przyjaznej atmosferze oraz herbatę/ kawę i słodkości.

 

Szczegółowych informacji dotyczących spotkania udziela Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73.