Zapraszamy na Kongres Kultury Pomorskiej
RCW w Słupsku gorąco namawia wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w debacie z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej
Termin: 6 października 2016, godz. 10.00-14.00 (część dyskusyjna)
Miejsce: Słupsk, Teatr Rondo, ul. M. Niedziałkowskiego 5a
„Mapa i terytorium” to cykl debat regionalnych, które stanowią rozpoznanie sytuacji w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności poza Trójmiastem. To rozpoznanie jest niezbędne, by jak najlepiej przygotować Kongres Kultury Pomorskiej, którego odbędzie się w przyszłym roku (część „stolikowa” w dniach 26.03-9.04.2017 w różnych miejscach województwa pomorskiego, finał 24.04.2017 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim).
Podczas debat wyjazdowych, które w bieżącym roku odbędą się w 4 miejscowościach, chcemy zaprezentować ideę Kongresu Kultury Pomorskiej i, przede wszystkim, wysłuchać wszystkich zainteresowanych miejscem i znaczeniem kultury w danej społeczności. Nasze zaproszenia kierowane będą do artystów, twórców, prowadzących instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów, animatorów, menedżerów, sponsorów, przedstawicieli grup nieformalnych, urzędników oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych.
Chcemy jak najlepiej poznać problemy kultury w regionie, ale też przedstawiać i promować dobre praktyki, dzielić się rozwiązaniami, stwarzać sytuacje do osiągania synergii. Hasłem przewodnim Kongresu jest „Kultura porozumienia” – mamy nadzieję razem z Państwem wypełnić je żywą treścią.
Kongres Kultury Pomorskiej bez mocnego głosu Regionu jest działaniem zbytecznym, dlatego liczymy na aktywną obecność Państwa na debacie i Kongresie.
Osoba kontaktowa: Magdalena Kajtoch
Mail: kongres@pomorzekultury.pl
Tel. 608-661-616, 782-976-318
Informacje o Kongresie na stronie: www.kongres.pomorzekultury.pl
Swoją obecność w roli prelegentów na debacie w Słupsku potwierdzili już m.in.: Magdalena Mijewska – dyrektor Wydziału Kultury UM w Słupsku, Dominik Nowak – dyrektor Nowego Teatru w Słupsku, Jaromir Szroeder – aktywista kulturalny z Bytowa, Natalia Zarańska – szefowa projektu PaT z Lęborka, Adam Bondarenko – Stowarzyszenie Pro Kultura.