JESIENNE SPOTKANIA ONLINE DLA ORGANIZATORÓW WOLONTARIATU

2023-10-04
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza liderki i liderów wolontariatu na jesienne spotkania inspiracyjne. Poznamy się lepiej i pogadamy o tym, co zrobić, żeby nasza praca była jeszcze bardziej skuteczna i przynosiła jeszcze więcej radości nam i ludziom dookoła. A że mamy jesień – to nawet nie musicie wychodzić z domu. Można zostać pod kocem i z ciepłą herbatką dołączyć do spotkań online. 

Czekają na Was 3 warsztaty. Można zapisać się na dowolną liczbę zajęć. Zakres tematyczny i terminy:

1. Jak skutecznie komunikować się z wolontariuszami? 13. października, godz. 17 – 20.00

Efektywna komunikacja podstawą sprawnie działającego wolontariatu. Rozdzielanie zadań, udzielanie informacji zwrotnej,  metoda 6-ciu kapeluszy myślowych Edwarda De Bono.
 
2. Jak mieć więcej czasu? 20. października, godz. 17 – 20.00
Spotkanie o zarządzaniu czasem koordynatora wolontariatu. A raczej o zarządzaniu sobą w czasie. Poznanie technik takich jak: Pomodoro, matryca priorytetów, zasada 2 minut.

3. Jak organizować sprawnie działający wolontariat? 25. października godz. 17.30 – 20.30

Zajęcia w formie wizyty studyjnej w Grupie Wolontarystycznej „Agrafka” i resorcie Junior. Poznanie tajników pionierskich działań z Pabianic.

Wszystkie spotkania odbędą się na platformie Zoom. Osoby zapisane otrzymają na maila linki z instrukcją dołączenia.

Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego tutaj

oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu

Prowadzące: Aleksandra Łuczak i Anna Wendler

Zapraszamy!

Działania rozwijające dla liderów i kierowników dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.