XVI URODZINY CENTERKA [ZAPROSZENIE]

2024-04-01
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Urodziny Centerka w formie „Spotkania ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji powstania Regionalnego Centrum Wolontariatu. Społecznicy, goście i przyjaciele świętują wtedy sukcesy i zrealizowane działania.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnej inicjatywy uczestników, których połączyło zamiłowanie do sztuki i tańca oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami z innymi.

W tym roku obchodzimy 16-te urodziny pod hasłem „Eksplozja pomagania”. Będziemy dzielić się dobrem z innymi i własnym przykładem zachęcać do aktywności wolontariackiej.

Na początku wydarzenia podzielimy się na 3 grupy i każdy gość weźmie udział jednej w wybranej przez siebie inicjatywie społecznej:

  • Przytulasy za darmochę – to inicjatywa mająca na celu promowanie miłości, empatii oraz wspólnotowego ducha poprzez proste, ale niezwykle ważne działanie – dawanie i otrzymywanie przytulasa. Jej zamysłem jest stworzenie atmosfery pełnej życzliwości i wsparcia, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy statusu społecznego, może poczuć się doceniony i zaakceptowany. Podczas akcji wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu będą rozdawać „kupony na przytulenie”, które można będzie wymienić na serdeczne uściski i gesty miłości. Ludzie będą mieli okazję do spontanicznych gestów życzliwości, zatrzymując się na chwilę, by podzielić się ciepłem i emocjami. Inicjatywę poprowadzi Damian Szymański.
  • Poczta Nadziei – celem inicjatywy jest sprawienie radości podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję poprzez przygotowanie kartek, listów z życzeniami, niespodzianek do wybranego podopiecznego, które przyczynią się do wywołania uśmiechu, radości i wzmocnienia własnej wartości. Akcję zainspirowała prawdziwa historia Craiga Shergolda – chłopca, który ciężko chorował na nowotwór mózgu. Jego mama zwróciła się do ludzi z prośbą o przesłanie kartek z życzeniami. Chłopiec wyzdrowiał, a akcja z kartkami zakończyła się wpisem Craiga do Księgi Rekordów Guinessa. Inicjatywę poprowadzi Magdalena Kaźmierczak.
  • Pomocna fotka – celem inicjatywy jest promowanie idei wolontariatu, informowanie społeczeństwa o istnieniu Regionalnego Centrum Wolontariatu “Centerko” i zachęcanie do przekazywania na nie 1,5% podatku. Wolontariusze będą animować przechodniów do wspólnego zdjęcia z napisem #PomagamyPomagać, który to jest hasłem przewodnim naszej tegorocznej kampanii. Każda osobą biorąca udział w akcji, będzie mogła wylosować pozytywną sentencję z naszego słoika dobrych myśli. Inicjatywę poprowadzi Michał Ciesielski.

Każda inicjatywa będzie trwała ok. 1,5 godziny, a po ich realizacji wrócimy do Stowarzyszenia na wspólne pogaduchy, loterię fantową, zabawę taneczną, tort i inne atrakcje.

Impreza odbędzie się w sobotę 27. kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 w Stowarzyszeniu „Pomost” przy ul. Próchnika 7, I piętro (wejście od ulicy).

Warunkiem udziału w “Eksplozji pomagania” jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dn. 25.04.2024 r., dostępnego tutaj

Szczegółowe informacje i harmonogram w załącznikach oraz na wydarzeniu fb

Bilet wstępu to fant na loterię, grosiki na “górę grosza” lub małe co nieco na ząb.

A na następny dzień zaprosimy na “poprawiny”, czyli kibicowanie podczas DOZ Maraton – Łódź 🙂

urodzinowy plakat