2018-11-25

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta st. Warszawy i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu mają przyjemność zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu:

11 grudnia 2018

Dzień Koordynatora Wolontariatu

W programie wydarzenia:

Debata: „Kiedy inwestycja w wolontariat i wolontariusza daje efekty?”,

którą poprowadzi Paweł Oksanowicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, zajmuje się tematyką społeczno-ekonomiczną, autor książek, moderator licznych debat i konferencji związanych z biznesem, zrównoważonym rozwojem, aktywnością społeczną a udział w niej wezmą:

Sylwia Bielicka – od 2013 roku koordynatorka wolontariatu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Specjalistka z zakresu partycypacji w kulturze oraz edukacji muzealnej. Współautorka bloga MUZEARIAT (wolontariat.mnw.art.pl)

Aleksandra Sztajerwald – animatorka społeczno-kulturowa, od zawsze związana z trzecim sektorem. W ramach Fundacji Kultury bez Barier rozwija dostępność instytucji kultury dla osób z autyzmem. Natomiast w Fundacji „Maraton Warszawski” jako koordynatorka wolontariatu dba o tych, bez których organizacja tak dużych imprez biegowych nie byłaby możliwa.

Katarzyna  Kulik-Cała – wieloletni pracownik pomocy społecznej, od 2000 r. koordynatorka programu wolontariatu w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany, konsultantka ds. aktywizacji społecznej i wolontariatu, od 2006 r. prowadzi szkolenia dla koordynatorów wolontariatu

Finał Konkursu: „Pokaż się z dobrej strony”
Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy za pomocą Miejskiego Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl. Konkurs ma uświadomić osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem jest efektywna rekrutacja ochotników. Formułowanie oferty to pierwszy krok w nawiązaniu relacji z potencjalnym wolontariuszem.

Finał konkursu: „Koordynator wolontariatu roku 2018”
Celem konkursu jest promocja wolontariatu oraz docenienie roli organizatorów wolontariatu – koordynatorów, którzy na co dzień pracują z wolontariuszami, kierują ich pracą, wspierają, pomagają dokonywać właściwych wyborów w podejmowaniu aktywności wolontariackiej, oraz mają nieoceniony wkład w działania organizacji, w której prowadzą wolontariat

Szczegółowe informacje:
Kiedy: 11 grudnia 2018r. w godz. 13.00-16.00
Gdzie: Centrum Kreatywności ul. Targowa 56 w Warszawie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Osoby zainteresowane uczestnictwem, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

https://docs.google.com/forms/d/12y8EZHzuY-GGQCs_EYS800jF0bEayy6DFqx2x7coTrE/viewform?edit_requested=true

Szczegółowe informacje: Elżbieta Baranowska-Pytko – Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu , pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21 lub e-mail: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!