Efektywna rekrutacja wolontariuszy – szkolenie dla koordynatorów wolontariatu

2020-05-11

Szkolenie Efektywna rekrutacja wolontariuszy” odpowie na następujące pytania:

  • Do jakich obszarów działania mojej organizacji warto szukać wolontariuszy?
  • Jaka forma rekrutacji najlepiej pasuje do specyfiki moich działań?
  • Jak sporządzić opis stanowiska wolontariusza?
  • Jak sformułować ogłoszenie rekrutacyjne i gdzie je rozpowszechnić?
  • Jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną i dokonać mądrego wyboru?
  • Jakie pułapki czekają na nas w tym procesie?

Na te i inne pytania dotyczące rekrutacji wolontariuszy będzie odpowiadać wspólnie z uczestnikami spotkania Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 20-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, od 2015 r. pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju. Jej największym projektem na rzecz wolontariuszy była praca w roli ogólnopolskiego Koordynatora ds. Szkolenia Wolontariuszy podczas turnieju UEFA EURO 2012, gdzie wspólnie z zespołem zaplanowała i przeprowadziła proces rekrutacji 3.000 wolontariuszy turniejowych.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy zajmują się rekrutacją wolontariuszy lub planują zacząć działać w tym obszarze i chcą pogłębić swoją wiedzę. Zajęcia będą przeplatać teorię i przykłady z praktycznymi ćwiczeniami.

Zapraszamy 20 maja, godz. 10.00-13.15.

Szkolenie jest bezpłatne. ZAPISY przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.


Działanie prowadzone w ramach projektu “Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu “Ochotnicy warszawscy” integrujące działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.