Łódzkie Centrum Wolontariatu

2019-05-15
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Czym jest wolontariat? Czy jest bezinteresownym działaniem? Jakie inicjatywy możemy podejmować dla naszego miasta? Kim jest koordynator wolontariatu?

Na te i wiele więcej pytań odpowiedzą pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. Bowiem od 15 marca ruszył projekt pn. „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu”. Dzięki niemu łódzkie organizacje dowiedzą się, jak właściwie współpracować z ochotnikami, a wolontariusze- w co mogą się zaangażować. Łódzkie Centrum Wolontariatu będzie przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych.

W ofercie znajdą się usługi z zakresu wolontariatu obejmujące następujące zagadnienia:

  • pośrednictwo pracy wolontarystycznej,
  • poradnictwo, doradztwo, wsparcie merytoryczne,
  • współpraca z łódzkimi organizacjami i instytucjami,
  • szkolenia dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu,
  • akcje społeczne oraz miejskie inicjatywy.

Do współpracy zapraszamy osoby z energią, pomysłami, wyobraźnią i odrobiną czasu wolnego do dzielenia się swoim potencjałem z innymi oraz podmioty, chcące skorzystać ze wsparcia wolontariuszy. Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontarystyczną oraz pomożemy postawić pierwsze kroki wolontariacie.

Dokonaniami będziemy dzielić się na blogu, portalach społecznościowych oraz stronach internetowych www.centerko.org i www.wolontariat.org.pl/lodz Ponadto, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizujemy Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentujemy sylwetki najaktywniejszych społeczników oraz podzielimy się efektami realizowanego projektu.

Masz pytania? Napisz:
• Mariusz Kołodziejski – kierownik Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”: mariusz@centerko.org
• Aleksandra Łuczak – pośrednik wolontariatu: ola@centerko.org

Działaj z nami!

karta zgłoszeniowa wolontariusza

karta zgłoszeniowa organizacji

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 15.03.2019 – 31.12.2020.