SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY „WOLONTARIAT W PIERWSZYCH KROKACH”

2021-10-04
Regionalne Centrum Wolontariatu w Łodzi

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza na szkolenie online wszystkie osoby, które chciałyby pomagać innym i zaczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także doświadczonych społeczników zaangażowanych w działania w różnych organizacjach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkanie będzie miało charakter otwartej dyskusji z elementami warsztatowymi, ćwiczeniami i pracą w grupach.

Jakie tematy poruszymy?

  • czym jest wolontariat?
  • gdzie i, jak można pomagać?
  • czego można nauczyć się działając społecznie?
  • jakie są motywacje wolontariusza?
  • wolontariat a polskie prawo.

Na szkoleniu odwiedzi nas super gość: Kamil Urbański– wolontariusz Fundacji Dom w Łodzi. Kamil przedstawi nam różne oblicza wolontariatu i opowie o swoim doświadczeniu w pomaganiu innym. Będziemy mogli posłuchać o jego niesamowitym górskim wyzwaniu, którego w wakacje podjął się dla dzieci z niepełnosprawnościami. Warto się zainspirować!

Prowadzenie: Aleksandra Łuczak, ola@centerko.org
Termin: 21. października godz. 17.00- 20.00

Spotykamy się na platformie zoom. Uczestnicy otrzymają link na maila. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza dostępnego tutaj

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu i rozpoczęcia fantastycznej przygody, jaką jest pomaganie innym. Bo przecież „więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” 🙂

Zadanie „Prowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.