Gala Wolontariatu w Lublinie

2015-12-04
Regionalne Centrum Wolontariatu w Lublinie

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zespół Centrum Wolontariatu w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w Widowisku Artystycznym „Gala Wolontariatu 2015”, które odbędzie się w Lublinie 7 grudnia 2015 roku w sali kinowej w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16). Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Gala Wolontariatu od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych w Lublinie. Podczas widowiska chcemy podziękować wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego oraz zaprezentować ciekawe inicjatywy w regionie. To także okazja do spotkania z osobami, które na różne sposoby wspierają działania wolontariuszy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wręczenie tytułu Wolontariusza Roku Lubelszczyzny oraz wyróżnień dla osób wspierających wydarzenia wolontariackie w regionie. Widowisko będzie także dobrą okazją do promocji idei wolontariatu.

W części artystycznej wystąpią Marek Andrzejewski z projektem muzycznym „AKUSTYCZNIE” z towarzyszeniem zespołu: Kasia Wasilewska – skrzypce i śpiew oraz Jakub Niedoborek – oud, bandżo, ukulele, bałałajka, gitara klasyczna, a także oraz Behnam Rahbarifard (Iran). Widowisko poprowadzi Justyna Domaszewicz.

Wstęp wolny.

gala 2015
Artyści:

Jakub Niedoborek – współtworzy następujące projekty: Kayah & Transoriental Orchestra (world music), Tanguillo (argentyńskie tango), Por Fiesta (flamenco), Fuente (orient & world music), El Duende (muzyka współczesna), Ciawes Swing (cygański jazz), Aires De Los Andes (muzyka latynoamerykańska). Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z: Kayah, Jadwigą Rappe, Krzesimirem Dębskim, Borysem Somerschafem, Markiem Ravskim.

Katarzyna Wasilewska – skrzypaczka, pedagog, dyrygent. Działalność artystyczną rozpoczęła w 1999 w lubelskiej grupie SAMHAIN, potem Kochankowie Sally Brown (Giżycko), Morże Być (Łańcut), Sauin oraz Igi Band. Od 2006 roku gra i śpiewa w Lubelskiej Federacji Bardów. W jej dorobku można znaleźć 7 płyt nagranych ze swoimi zespołami oraz jedną z Chórem Politechniki Lubelskiej.

Marek Andrzejewski – autor, kompozytor, wykonawca piosenek. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.
W latach 90. współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem „Grupa Chwilowa”. Jako autor i wykonawca swoich piosenek zadebiutował w 1993 roku (21 lat temu). Od samego początku twórczość Marka kojarzona jest z nurtem piosenki autorskiej – z Krainą Łagodności.
W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. „Trolejbusowy Batyskaf”, a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Od 1999 roku współtworzy Lubelską Federację Bardów – rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. Marek ma w dorobku dwanaście płyt z Lubelską Federacją Bardów, a także trzy autorskie: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter” (2003) i „Elektryczny sweter” (2012).