Wiosenny nabór wolontariuszy

2017-02-20
Regionalne Centrum Wolontariatu w Lublinie

 

Przed nami kolejna rekrutacja wolontariuszy do prowadzonych przez Stowarzyszenie inicjatyw. Myślałeś kiedyś o tym, żeby pomagać innym, ale nie wiedziałeś jak się za to zabrać? Teraz jest Twój czas. Wstań z kanapy i zostań wolontariuszem. Możesz razem z nami pomagać chorym i zaniedbanym dzieciom, osobom po konflikcie z prawem, bezdomnym, uchodźcom, osobom z zaburzeniami psychicznymi (więcej o naszych działaniach w zakładce Programy).

Zapraszamy na spotkania informacyjne dla kandydatów na wolontariuszy (jeden dzień do wyboru):
27.02 – poniedziałek
28.02 – wtorek
01.03 – środa
02.03 – czwartek
03.03 – piątek
Spotkania odbywają się o godzinie 19:00, w Centrum Wolontariatu przy ul. Głębokiej 17 w Lublinie.

 

 

Wolontariusze zaangażowani w działania Stowarzyszenia działają w grupach programowych. Pracują w zależności od programu w kilkuosobowych teamach, nigdy w pojedynkę. Dodatkowym atutem zaangażowania są cotygodniowe spotkania z koordynatorem, podczas których ochotnicy planują działania, omawiają i rozwiązują ewentualne problemy oraz spotykają się z ciekawymi gośćmi.
W ramach uczestnictwa w wolontariacie oferujemy także szkolenia, panele dyskusyjne, warsztaty, spotkania integracyjne. Udział w naszych inicjatywach to czas na pomaganie, ale także możliwość samorozwoju, nabycia nowych kompetencji.
To także niezapomniana przygoda. Nie czekaj. Teraz jest dobry czas na to, by zrobić coś dobrego dla innych i dla siebie.

fot. Łukasz Halczak