Gruzinki na półmetku

2016-10-23
Regionalne Centrum Wolontariatu w Lublinie

 

Omnes Gentes, Most, W drodze, Druga szansa… – brzmi znajomo? Dla naszych wolontariuszy, przyjaciół i podopiecznych z pewnością tak! Jednak nie ograniczamy się do własnego podwórka i poszerzamy krąg ambasadorów wolontariatu o reprezentantów NGO w Gruzji. Jesteśmy dokładnie w połowie wizyty gruzińskich liderów młodzieżowych w lubelskim Centrum Wolontariatu. Inga, Tamari i Tamar, które na co dzień pomagają potrzebującym wraz z miejscowymi wolontariuszami w różnych częściach swojego kraju, przyglądają się pracy naszej organizacji i poznają od podszewki kolejne programy.

Za nami już spotkania z koordynatorami, warsztaty medialne, warsztaty z zakresu współpracy międzysektorowej i pozyskiwania środków na działania pomocowe.

Dzięki naszym wolontariuszom mogliśmy podzielić się doświadczeniem, jak znakomite efekty w pracy z dziećmi może przynieść bajkoterapia, a wspólne ozdabianie ciast pozwala kobietom – uchodźcom poczuć się radośniej w emigracyjnej rzeczywistości. Gruzińskie notatniki są już pełne skrzętnie gromadzonych inspiracji, choć przed nami jeszcze cztery dni intensywnej pracy.

Wizyta odbywa się dzięki wsparciu w ramach projektu „Pracownia wolontariatu. Polsko-gruziński transfer doświadczeń pracy z młodzieżą metodą wolontariatu”. Program Erasmus+ Młodzież.