Wolontariat MEN’S EHF EURO 2016

2015-08-26
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

CLAIM_KONTRA

FEEL THE EMOTIONS – to motto przewodnie Mistrzostw Europy Mężczyzn w piłce ręcznej, które tej zimy odbędą się w Polsce. Po ogromnym sukcesie naszych kadrowiczów w Katarze, przyszedł czas aby powalczyć o złoto z wsparciem biało-czerwonych kibiców. Sportowe areny w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach przyciągną na trybuny kibiców rządnych zaciętej walki o zwycięstwo i awans w turnieju.

Chcesz zobaczyć jak wyglądają przygotowania do największego handballowego wydarzenia w Europie? Poczuć sportowe emocje i dołączyć do grona 800 wolontariuszy z całego świata? Zgłoś się na wolontariat!

Czym będziesz się zajmował jako wolontariusz lub wolontariuszka?

Wolontariat podczas Mistrzostw Europy MEN’S EHF EURO 2016 POLAND jest bardzo ważną częścią, bez której organizacja tak wielkiego widowiska sportowego byłaby bardzo trudna. Podczas turnieju wolontariusze będą działać w takich obszarach, jak:

1. Local Organizing Committee
Jest to stanowisko działające w strukturach Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wolontariusz na tym stanowisku będzie ściśle współpracował z komitetem organizacyjnym w zakresie przygotowania i koordynacji Mistrzostw. Zadania wolontariusza na tym stanowisku będą dotyczyły wielu obszarów, między innymi logistyki, zakwaterowania, brandingu czy transportu.

2. Biuro Zawodów
Stanowisko w biurze zawodów jest bardzo odpowiedzialnym segmentem w strukturze organizacyjnej Mistrzostw. Do zadań wolontariuszy na tym stanowisku będzie należało między innymi dostarczenie protokołów meczowych, przygotowanie płyt DVD z nagraniem meczu do analizy, kontrola strefy zawodniczej i przygotowania szatni zawodników.

3. Centrum Akredytacji
Centrum Akredytacji to pierwszy punkt do którego zgłaszają się dziennikarze, wolontariusze, pracownicy oraz podwykonawcy. Do zadań wolontariuszy działających w tym obszarze będzie należało prowadzenie punktu akredytacyjnego, w szczególności przygotowania i wydania akredytacji oraz wprowadzania danych do systemu informatycznego.

4. Strefa Boiska
Jedno z najciekawszych, ale zarazem najbardziej odpowiedzialnych stanowisk podczas Mistrzostw. Wysoka sprawność fizyczna wolontariusza oraz co najmniej podstawowa umiejętność gry w szczypiorniaka będzie przesądzać o szybkim wyprowadzeniu kontrataku. Wolontariusze w tym obszarze będą odpowiedzialni za podawanie piłek zawodnikom oraz będą pełnić funkcję moppersów (osób wycierających boisko mopami).

5. VIP & Hospitality
Chcesz zobaczyć jak wyglądają Mistrzostwa z perspektywy kluczowych gości? Wolontariusze w tym obszarze będą odpowiedzialni za wsparcie w przygotowaniu strefy VIP, pomoc i nadzór w prawidłowym jej funkcjonowaniu.

6. Centrum Wolontariatu
Od sprawnie funkcjonującego centrum wolontariatu w dużej mierze zależy odpowiednie przygotowanie wolontariuszy do działań. Osoby na tym stanowisku będą odpowiedzialne za nadzorowanie grafiku pracy wolontariuszy, dbanie o odpowiedni stan i wyposażenie pomieszczenia, komunikację z wolontariuszami oraz wydanie oraz zdanie wyposażenia.

7. Media
Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej ściągną do Polski wielu dziennikarzy z całego świata. Do zadań wolontariuszy na tym stanowisku będzie należało między innymi dostarczenie protokołów meczowych na trybunę medialną oraz do centrum prasowego, rozdystrybuowanie informacji prasowej czy przygotowanie konferencji prasowej.

8. Strefy Kibica
Przygotowanie specjalnie na Mistrzostwa strefy kibica w zamkniętych pomieszczeniach stworzone są z myślą o kibicach, którzy wraz z innymi osobami chcą dopingować naszą reprezentację. Wolontariusze na tym stanowisku będą odpowiedzialni

9. Tłumacz
W styczniu do Polski zawitają szczypiorniści i dziennikarze z wielu krajów, aby wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Wolontariusz tłumacz będzie stanowił wsparcie językowe dla obcokrajowców. Mówisz w języku jednej z drużyn biorącej udział w Euro? Zgłoś się do nas!

10. Wolontariusz informacyjny
Najliczniejsza grupa wolontariuszy podczas Mistrzostw. Miejsca, w których będzie można spotkać wolontariuszy informacyjnych to hale sportowe, hotele, dworce i lotniska.

11. Scouter
Marzyłeś kiedyś o tym aby być bardzo blisko rozgrywanego meczu? Skouter to osoba prowadząca statystyki meczowe danego zawodnika.

12. Obrotowy
Wolontariusz od zadań specjalnych! Coś do zrobienia na wczoraj? Dla niego wszystko jest możliwe.

Jak zostać wolontariuszem lub wolontariuszką?

Jeśli masz ukończone 18 lat i dysponujesz wolnym czasem, który chcesz spędzić aktywnie, załóż konto w systemie rekrutacyjnym i uzupełnij wszystkie wymagane dane. Zapoznaj się z harmonogramem wolontariatu, dostępnym w każdym ogłoszeniu lokalnym w systemie rekrutacyjnym.

Pomoc techniczna:

witkowski@zprp.org.pl

Dane kontaktowe do lokalnych koordynatorów znajdziesz w systemie rekrutacyjnym.

Przed wysłaniem swojego zgłoszenia zastanów się czy będziesz dysponował odpowiednią ilością czasu na wolontariat podczas Mistrzostw oraz na obowiązkowe szkolenie.

20150620LUK0009 20150620LUK0012 20150620LUK0041

Autor zdjęć: Łukasz Laskowski / PRESSFOCUS