„Co z tym wolontariatem – jak zmienia się pomaganie w czasie pandemii”-zaproszenie do udziału w debacie

2020-12-14
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowych i instytucji, szczególnie koordynatorów wolontariatu do wzięcia udziału w debacie na temat zmian w wolontariacie i postrzeganiu pomagania.
 
Wolontariat, podobnie jak inne obszary życia społecznego ulegają ciągłym zmianom. Dla osób które zawodowo zajmują się wolontariatem oznacza to poszukiwanie nowych sposobów na pozyskiwanie i utrzymywanie wolontariuszy w organizacjach.
 
Chcemy porozmawiać na temat tego, w jaki sposób zmienia się wolontariat. Czy dąży on do formalizacji, czy raczej rozluźnienia zasad funkcjonowania. W jaki wolontariat ludzie chętniej się angażują, a w jaki mniej i z czego to wynika. Jak kryzysy NGO i pandemia wpływają na postrzeganie wolontariatu. O tym i nie tylko porozmawiamy z Wami podczas naszej debaty.
 
Termin: 16.12.2020 r. (środa)
Godzina: 16:00- 18:30
Miejsce: Platforma Clickmeeting
 
Aby wziąć udział w debacie, należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/YPm8VYu9k1p2okFe9
 
Prowadzący :
Damian Zegadło – trener Korpusu Solidarności. Od 2011 roku Koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu W Kielcach. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Autor programów profilaktycznych. Trener szkoleń miękkich i koordynator projektów społecznych.
 
Goście specjalni:
Elżbieta Baranowska-Pytko – trener i certyfikator Korpusu Solidarności, koordynator projektu Ochotników Warszawskich, ekspert Sieci Centrów Wolontariatu
 
Anna Ruszewska – Centrum Wolontariatu w Suwałkach, trener i certyfikator Korpusu Solidarności
 
Justyna Orłowska – Lubelskie Centrum Wolontariatu, trener i certyfikator Korpusu Solidarności
 
Marcin Kurnik – Prezes Fundacji Q, Rozalin, trener i certyfikator Korpusu Solidarności