Relacja z Małopolskiej Gali Wolontariatu

2017-12-27
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

Tegoroczna Gala Wolontariatu odbyła się 12 grudnia. W sali Reduta krakowskiego kina ARS skumulowała się pozytywna energia przywieziona przez wolontariuszy z całej Małopolski.

Na tegoroczny konkurs zostało przesłanych łącznie 50 zgłoszeń. Wybór nie był łatwy, ponieważ Konkurs Barwy Wolontariatu tak naprawdę nie przewiduje rywalizacji, nie dopuszcza do konkurowania między sobą i wspiera współpracę. Barw Wolontariatu nie da się “wygrać” w pełnym tego słowa znaczeniu, ale przede wszystkim nie da się ich przegrać.

Jak co roku – kapituła konkursowa musi jednak wybrać osoby lub grupy wolontariackie, które chciałaby specjalnie wyróżnić, podkreślić ich rolę. Za każdym razem celem kapituły jest pokazanie, w jak różnorodne działania można się włączyć, na ilu płaszczyznach można działać oraz wskazanie na to, jak zróżnicowane są motywacje wolontariuszy, ich sytuacje i obszary, w których są aktywni.

Podczas tegorocznego konkursu Barwy Wolontariatu kapituła zdecydowała się wręczyć trzy równorzędne wyróżnienia, które powędrowały do: Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie, do Małgorzaty Jaśkowiec  ze Stowarzyszenia “Nasza Zasań” oraz do Jacka Tarana – fotografa działającego wolontariacko przy “Alma Spei” Hospicjum dla dzieci.

Oprócz wyróżnień kapituła przyznała 3 miejsca według następującej kolejności:

I miejsce – Szkolny Klub Wolontariatu w Zespole Szkół w Siarach

II miejsce – Dawid Mik – Fundacja Impuls Rozwoju

III miejsce – Elżbieta Piechna – Pogotowie Fryzjerskie

 

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych Barwach! Konkurs cały czas udowadnia, że nieustannie warto dzielić się własnym czasem, by robić coś dobrego. Za to Wam wszystkim dziękujemy, bo gdyby nie Wolontariusze – wiele z inicjatyw nie miałoby szans by zostać zrealizowane, pewne relacje nigdy nie miałyby okazji zaistnieć, a na niektórych twarzach nigdy nie pojawiłby się uśmiech. Dziękujemy i trzymamy kciuki za wszystkie Wasze dalsze działania!

 

Zapraszamy do zerknięcia do galerii – wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Patronat nad projektem objęło także Kuratorium Oświaty.