Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu „ABC zarządzania wolontariatem”.

2018-10-04
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie

zaprasza przedstawicieli małopolskich NGOs i instytucji odpowiedzialnych za koordynację pracy wolontariuszy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „ABC zarządzania wolontariatem”, które odbędzie się 23 października 2018 r. w Krakowie o godz: 9:00-16:00.

Adresaci szkolenia:

Szkolenie dedykowane jest koordynatorom, którzy na co dzień współpracują z wolontariuszami w organizacjach pozarządowych oraz instytucjach, które zgodnie z prawem mogą korzystać ze świadczeń wolontariuszy. Szkolenie będzie szansą na zgłębienie wiedzy, wymianę doświadczeń i inspirację dla doświadczonych koordynatorów oraz poznanie zasad zarządzania wolontariuszami dla osób rozpoczynających współpracę z wolontariuszami.

Tematyka:

Aspekty prawne wolontariatu, rekrutacja i budowanie zespołu wolontariuszy, motywowanie i nagradzanie, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych.

PROGRAM SZKOLENIA 

Informacje organizacyjne:

Każdy uczestnik otrzyma materiały dydaktyczne, certyfikat oraz poczęstunek. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Ilość dostępnych miejsc: 14.

Dokładne miejsce szkolenia zostanie podane osobom, które zakwalifikują się na szkolenie.

Rekrutacja

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 17 października 2018 r. na adres katarzyna.pusledzka@wolontariat-malopolska.pl

 

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY.

O Trenerze:

Monika Pendolska – autorka i koordynatorka projektów społecznych, animatorka wolontariatu, certyfikowana trenerka, doradczyni w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej. Założycielka    i koordynatorka bielskiego Centrum Wolontariatu przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym „Teatr Grodzki”. Członkini Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. Z wolontariatem związana od 2007 r. Główną pasją zawodową jest praca
z młodzieżą, szkolenie wolontariuszy i organizacji, współpraca ze szkołami i wsparcie w rozwoju szkolnych kół wolontariatu.

 

Kontakt:

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Katarzyna Puśledzka,

e-mail: katarzyna.pusledzka@wolontariat-malopolska.pl,  tel: 603 332 868 (o kontakt telefoniczny prosimy w godzinach funkcjonowania biura pośrednictwa wolontariatu)

 

Zapraszamy do udziału!

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie dla koordynatorów 23 października 2018 r 

 

 

 

 

 

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego