„Bajki zza krat”

Zapraszamy do słuchania!

Z przyjemnością przedstawiamy produkt finalny projektu „Bajki zza krat”, realizowanego przez wolontariuszy programu Eleutheria. W zajęciach wzięło udział dwudziestu osadzonych z Aresztu Śledczego w Lublinie i Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. Celem projektu było zwiększenie dostępu do kultury osób osadzonych oraz edukacja kulturalna i medialna.
W trakcie warsztatów osadzeni nagrali audiobook z bajkami z literatury polskiej, dodatkowym efektem jest nagranie bajki „O psotnym Felku” autorstwa skazanego z Opola Lubelskiego. Bajki trafią do dzieci więźniów oraz dzieciaków w szpitalach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

DSC_0019

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt!

Zapraszamy do odsłuchu!

Złota kaczka

Stefek

Paweł i Gaweł

O psotnym Felku

O czterech muzykantach

Kot w butach

Kotek-psotek

Kopciuszek

Chory kotek

Chart i osioł

 

Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Radio eR, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

 

„Bajki zza krat” – projekt aktywizacji skazanych

 

Wolontariusze programu Eleutheria przygotowują się do realizacji projektu „Bajki zza krat”. Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do kultury skazanych (przebywających w Areszcie Śledczym w Lublinie oraz w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim) oraz zaktywizowanie ich do uczestnictwa i tworzenia kultury.

Wolontariusze wspólnie z osadzonymi będą pracować nad przygotowaniem i wydaniem wydawnictwa multimedialnego „Bajki zza krat”. W ramach projektu przewidziano również szkolenie dla wolontariuszy, zajęcia warsztatowe dla skazanych m.in. z zakresu improwizacji teatralnej, dykcji i emisji głosu, twórczego myślenia, komunikacji w mediach oraz organizację spektaklu teatralnego i kabaretowego.

foto

Więcej informacji już wkrótce!

Partnerami przy realizacji projektu są Radio eR 87,9 FM oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”.

mkidn_01_cmyk

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor