Wolontariat

wolontariat

Dołącz do zespołu organizacyjnego Good Deeds Day Polska!

Czym jest Good Deeds Day?

To w wolnym tłumaczeniu Dzień Dobrych Uczynków obchodzony w 93 krajach świata, podczas którego organizowane są dziesiątki akcji społecznych np.: sadzenie drzew, wspólne gotowanie dla osób ubogich, spotkania z seniorami w domach opieki, zbiórki, prace ogrodowe lub remontowe, odwiedzimy podopiecznych w szpitalu, lub po prostu kupienie kawy, z której część kwoty zostanie przekazana na cele dobroczynne. W tym roku wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia – szukamy osób, które włączą się w proces przygotowań do tego ważnego dnia!

Szukamy wolontariuszy i liderów, chcących dołączyć do Zespołu Organizacyjnego, który tworzy tegoroczną edycję Good Deeds Day w Polsce. To niepowtarzalna okazja, by mieć wpływ na kształt drugiej edycji tego święta. Chcemy, by na stałe wpisało się ono w działania na rzecz dobroczynności w Polsce.

Szukamy osób o umiejętnościach organizacyjnych, lubiących wyzwania i pracę zespołową, chcących zrobić coś poza pracą, uczelnią i codziennymi obowiązkami.

Dołącz do nas!

Co można robić w Zespole Organizacyjnym?

Poszukujemy osób, które dołączą do działów:

1. Promocja – Na wolontariuszy w dziale promocji czeka wiele zadań: obsługa mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), wyszukiwanie informacji i redakcja tekstów do prasy oraz na strony www. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w promowaniu idei non-profit, zgłoś się do tego działu! Poszukujemy osób zorganizowanych, które potrafią posługiwać się językiem angielskim w piśmie oraz w mowie. Kreatywność, otwartość na nowe pomysły oraz lekkie pióro są mile widziane.

2. Foto/wideo – Wolontariusze w tym dziale odpowiedzialni będą za tworzenie dokumentacji zdjęciowej oraz filmowej z całości wydarzenia (oraz z jego przygotowania). Chcielibyśmy stworzyć galerię portretów wolontariuszy GDD, lub też materiał wideo z wypowiedziami wolontariuszy dlatego szukamy osób kreatywnych, z umiejętnościami tworzenia obrazu i dźwięku na własnym sprzęcie, a także montażu materiału.

3. Wsparcie organizacyjne: gala finałowa
Good Deeds Day zakończy uroczysta Gala Finałowa do organizacji której poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam przy przygotowaniu i dystrybucji zaproszeń, logistyce oraz działaniach organizacyjnych.

4. Wsparcie organizacyjne: akcje dobroczynne
Do działu akcji dobroczynnych poszukujemy osób, które będą czuwać nad przebiegiem poszczególnych akcji, w procesie przygotowawczym, jak i realizacji. Do ich zadań należeć będzie: bieżąca współpraca z placówkami, na rzecz których będą przeprowadzone akcje, zbieranie zapotrzebowania na materiały niezbędne do jej przeprowadzenia, kontakt i przygotowanie grup wolontariackich, udział w akcjach. Nad każdą akcją czuwać będą liderzy akcji. Poszukujemy osób z umiejętnościami organizacyjnymi i kierowaniem zespołem. Dodatkowym atutem będzie znajomość języków obcych.

5. Fundraising – Wolontariusze w dziale fundraising odpowiedzialni będą za m.in.: aktualizację baz danych firm sponsorskich, przygotowanie oferty sponsorskiej, nawiązanie kontaktu z firmami w postaci wysyłki oferty, kontakt telefoniczny. W zakresie zadań będzie także współpraca z działem akcji dobroczynnych i liderami akcji w zakresie potrzebnych materiałów. Mile widziane są osoby komunikatywne z darem przekonywania oraz otwarte na nowości.

Jeśli zainteresowało Cię to ogłoszenie, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Po jego wypełnieniu zaprosimy Cię na rozmowę rekrutacyjną, po której przydzielimy Cię do konkretnych zadań i rozpoczniemy współpracę ☺

Wolontariuszom zapewniamy: możliwość działania w międzynarodowym projekcie, porozumienie o wolontariacie z możliwością otrzymania referencji, ubezpieczanie podczas realizacji działań oraz okazję by zdobyć doświadczenie i rozwinąć swoje umiejętności.

Good Deeds Day Polska 2018 odbędzie się 15 kwietnia, ale prace przygotowawcze już trwają – bądź ich częścią! Formularz znajduje się pod adresem: https://goo.gl/forms/qpr0PAYxjdWH64292.

 

Więcej informacji udziela:
Berenika Baranowska – koordynatorka wydarzenia
berenika.baranowska@wolontariat.org.pl, 519 330 888

e-mail: gddpolska@gmail.com
tel. 603 332 868