Wolontariat

wolontariat

W ramach Good Deeds Day Polska 2017 przygotowujemy wiele dobrego! Jeśli chciałbyś się zaangażować w przygotowania, zapraszamy! Zobacz, co możesz zrobić w ramach wolontariatu.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem podczas Good Deeds Day Polska?

Praca wolontariusza to nie tylko obowiązki, ale również okazja do poznania fantastycznych osób i zawarcia nowych znajomości! Okres przygotowań do GOOD DEEDS DAY POLSKA będzie obfitował w liczne spotkania z innymi wolontariuszami.

Wolontariat podczas GOOD DEEDS DAY POLSKA daje możliwość aktywnego współtworzenia wydarzenia organizowanego w ponad 75 krajach na świecie! Udział w wolontariacie podczas tego wydarzenia daje również możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz pogłębienia własnych zainteresowań.

Działy czekające na wolontariuszy:

  1. Promocja – Na wolontariuszy w dziale promocji czeka wiele zadań: obsługa mediów społecznościowych (Facebook, Instagram), wyszukiwanie informacji i redakcja tekstów do prasy oraz na strony www. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w promowaniu idei non-profit, zgłoś się do tego działu! Poszukujemy osób zorganizowanych, które aktywnie posługują się językiem angielskim w piśmie oraz w mowie. Kreatywność, otwartość na nowe pomysły oraz lekkie pióro są mile widziane.
  2. Foto/wideo – Wolontariusze w tym dziale odpowiedzialni będą za tworzenie dokumentacji zdjęciowej oraz filmowej z całości wydarzenia (oraz z jego przygotowania). W planach przewidujemy stworzenie spotu promującego akcję “Dobra kawa na drogę” oraz stworzenie galerii wolontariuszy GDD, dlatego szukamy osób kreatywnych, z umiejętnościami tworzenia obrazu i dźwięku na własnym sprzęcie, a także montażu materiału.
  3. Fundraising – Wolontariusze w dziale fundraising odpowiedzialni będą za: aktualizację baz danych firm sponsorskich, przygotowanie oferty sponsorskiej, nawiązanie kontaktu z firmami w postaci wysyłki oferty, kontakt telefoniczny, udziału w spotkaniach indywidualnych. W zakresie zadań będzie także współpraca z działem akcji dobroczynnych i liderami akcji w zakresie potrzebnych materiałów. Mile widziane są osoby komunikatywne z darem przekonywania oraz otwarte na nowości.
  4. Akcje dobroczynne – Do działu akcji dobroczynnych poszukujemy osób, które będą czuwać nad przebiegiem poszczególnych akcji, w procesie przygotowawczym jak i realizacji. Do ich zadań należeć będzie: bieżąca współpraca z placówkami na rzecz których będą przeprowadzone akcje, zbieranie zapotrzebowania na materiały niezbędne do jej przeprowadzenia, kontakt i przygotowanie grup wolontariackich, udział w akcjach. Nad każdą akcją czuwać będą liderzy akcji. Poszukujemy osób z umiejętnościami organizacyjnymi i kierowaniem zespołem.

Good Deeds Day Polska 2017 odbędzie się 2 kwietnia, ale prace przygotowawcze już trwają – bądź ich częścią!
Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://goo.gl/forms/ax2OHZ6AyWV0Jc302

Na zgłoszenia czekamy do 22 stycznia br.

Więcej informacji udzielają:
Anna Rodacka
Agnieszka Iwan

e-mail: gddpolska@gmail.com
tel. 603 332 868