Zespół

Julia Chojnacka
Prezes Zarządu

chojnacka@wolontariat.org.pl
Współzałożycielka Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie. Koordynatorka projektów, ekspert w zakresie opracowania standardów dla Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu i przygotowania rekomendacji dla Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego w zakresie rozwoju wolontariatu w Małopolsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i z młodzieżą. Trenerka i konsultantka z zakresu wolontariatu. Z wykształcenia filolog, uczy obcokrajowców języka polskiego, z pasją podróżuje, jeździ na nartach i wędruje po górach.

zespół RCW

(od lewej: Anna Rodacka, Julia Chojnacka)

Anna Rodacka
Wiceprezes Zarządu

rodacka@wolontariat.org.pl
Współzałożycielka Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie. Koordynatorka projektów dotyczących wolontariatu. Ekspert w zakresie opracowania standardów dla Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu oraz przygotowania rekomendacji dla Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego w zakresie rozwoju wolontariatu w Małopolsce. Trenerka i konsultantka z zakresu wolontariatu. Miłośniczka wędrówek górskich.
x
x

Berenika Baranowska
Wiceprezes Zarządu

Współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Specjalizuje się w koordynowaniu wolontariatu podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych. Doświadczenie zdobywała m.in. przy regionalnych projektach wolontariatu (przy pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną), przy koordynacji biura festiwalowego i wolontariatu na jednym z największych festiwali filmowych w Polsce (OFF CAMERA, 2012-2015). Była koordynatorem wolontariatu podczas imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EURO EHF 2016 i UEFA EURO U21 2017 POLAND, Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Prywatnie szczęśliwa mama małej Hanki.
x
x
 Agnieszka Iwan

Agnieszka Iwan
Członkini stowarzyszenia

agnieszka.iwan@wolontariat-malopolska.pl
Współpracuje z Regionalnym Centrum Wolontariatu od 2013 r. Opiekunka merytoryczna projektu „Rozwijamy wolontariat seniorów w małopolsce”, prowadzi Biuro Pośrednictwa Wolontariatu, współtworzy wydarzenia realizowane przez Stowarzyszenie. Koordynowała wydarzenie Good Deeds Day Polska oraz projekt „Działaj z nami – seniorami!”. Prywatnie interesuje się Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu oraz psychologią społeczną. Miłośniczka filmów krótkometrażowych, długich spacerów, górskich widoków i zielonej herbaty. W latach 2014-2016 współtworzyła Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera, gdzie wspierała procesy rekrutacyjne wolontariuszy. Asystentka ds. projektu „Akademia Lokalnego Lidera” w jednej z krakowskich fundacji.

 

Katarzyna Rodacka
Członkini stowarzyszenia

kasia.rodacka@wolontariat-malopolska.pl

Członkini Regionalnego Centrum Wolontariatu od początku jego istnienia. Wspiera stowarzyszenie także zza obiektywu aparatu, działając jako fotograf na niektórych wydarzeniach organizowanych przez RCW. Doświadczenie w prowadzeniu projektów zdobywała jako pomysłodawca i koordynator projektu dziennikarsko-podróżniczego. Autorka kilka przewodników turystycznych, w tym jednego po jej ukochanym Krakowie. Z wykształcenia iranistka, absolwentka rocznego intensywnego studium fotograficznego. W wolnym czasie czyta reportaże.

x

MSzarek

Monika Szarek
Członkini stowarzyszenia

Absolwentka filologii angielskiej. Od 2012 roku jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki, gdzie zajmuje się rodzinami włączonymi do projektu i pracuje jako Specjalista ds. Opisów. Uwielbia wolontariaty sportowe – na początku roku była wolontariuszką podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Aktualnie próbuje swoich sił jako lider wolontariatu podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zafascynowana branżą eventową, pasjonatka historii monarchii brytyjskiej, powieści historycznych, miłośniczka sportów drużynowych i skoków narciarskich.