2017-02-08

Akcje dobroczynne podczas Good Deeds Day Polska – zgłoś swoją placówkę!

Czym jest Good Deeds Day Polska? Good Deeds Day (z ang. Dzień dobrych uczynków) to coroczne święto, którego ideą jest niesienie dobra poprzez dobre uczynki dla innych i całej planety. Organizowane jest od 10 lat. Dotychczas wzięło w nim udział 1,5 mln zaangażowanych wolontariuszy z ponad 75 krajów. W tym roku Good Deeds Day dotarło […]

2017-02-07

Spotkanie koordynatorów wolontariatu

Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy wymiany doświadczeń koordynatorów wolontariatu! Tym razem porozmawiamy o tym, co jest najważniejsze w zarządzaniu wolontariuszami. Zastanowimy się, o czym warto pamiętać wykonując to zadanie i czego należy unikać.

2016-12-28

Bezcenni pomocnicy

Na zakończenie roku zapraszamy do lektury artykułu opisującego wolontariat w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie. Autorką tekstu jest Monika Szarek.

2016-12-27

Biuro Pośrednictwa Wolontariatu – nowa lokalizacja

Uwaga! Prowadzone przez nas Biuro Pośrednictwa Wolontariatu od stycznia 2017 roku będzie miało nową lokalizację!

2016-12-23

życzenia świąteczne

Drodzy Wolontariusze i Koordynatorzy Wolontariatu! Przesyłamy najlepsze życzenia świąteczne!

2016-12-06

Wolontariat to wspaniałe zjawisko!

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu prezentującego oblicza krakowskiego wolontariatu. Tym razem Barbara Guca rozmawia z p. Marią Pułczyńską o wolontariacie najmłodszych, o korzyściach z działania i o podejmowanych akcjach w Korczakowskiej Republice Dziecięcej DYLINIARNIA.

2016-12-05

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Drodzy Wolontariusze! W dniu Waszego święta przesyłamy najlepsze życzenia! Dziękujemy za pracę, którą wykonujecie, za poświęcany czas i za zaangażowanie na rzecz innych osób, spraw i idei! Życzymy Wam wspaniałego Międzynarodowego Dnia Wolontariusza!

2016-11-25

Znamy zwycięzcę konkursu „Działaj z nami – seniorami!”

Szanowni Państwo, Podczas drugiego spotkanie Kapituły Konkursu „Działaj z nami – Seniorami!”, które miało miejsce 9 listopada br., przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, a także Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie oraz Małopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu wspólnie wybrali zwycięską grupę, która otrzymała nagrodę w postaci biletów na wydarzenie kulturalne do Krakowskiego Teatru Variété. Dnia […]

2016-11-24

International Volunteer Day 2016

Zapraszamy do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza (International Volunteer Day), które odbędą się w czwartek 1 grudnia o godz.19.00 w Łąka Cafe przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie.

2016-11-17

Relacja z akcji wolontariackiej „Tęczowe ludki w świecie jesiennej przyrody”

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonej akcji wolontariackiej przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Oświęcimiu w ramach projektu „Działaj z nami – seniorami!” 🙂   Uniwersytet Trzeciego Wieku w Oświęcimiu działający w ramach Oświęcimskiego Centrum Kultury przystąpił do projektu „Działaj z nami – seniorami!” zgłaszając program opracowany wspólnie z dyrekcją przedszkola […]