Udział w akcjach dobroczynnych

W ramach Good Deeds Day Polska 2017 przygotowujemy akcje dobroczynne dla lokalnych organizacji, które potrzebują pomocy. Jeśli chciałbyś się włączyć w realizację takiej akcji, jesteś w dobrym miejscu! Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, więcej informacji podamy już niedługo.

Good Deeds Day Polska to dzień, podczas którego zapraszamy wszystkich do czynienia dobra. Już niedługo – 2 kwietnia 2017 r. na terenie Krakowa, Nowego Sącza, Brzeszcz i Olkusza będzie można wziąć udział w realizowanych akcjach dobroczynnych. Jak to zrobić? Wystarczą tylko chęci i trochę wolnego czasu!

CO TO SĄ AKCJE DOBROCZYNNE?

Akcje dobroczynne to działanie przynoszące realne i wymierne korzyści. Są odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby innych ludzi i naszego środowiska. Dowiadujemy się o nich poprzez współpracę z organizacjami społecznymi/charytatywnymi działające na rzecz swoich podopiecznych, a także poprzez obserwację naszego otoczenia.

Przykładowe akcje:

  • sadzenie roślin i drzew na terenie parku/skweru,
  • malowanie ławek i huśtawek na placu zabaw,
  • organizacja interesujących zajęć dla dzieci, młodzieży lub seniorów,
  • paczki żywnościowe dla bezdomnych,
  • zbiórka różnego rodzaju artykułów na rzecz placówek dla dzieci
  • i wiele innych…      

Dobre uczynki to także drobne gesty, które nie wymagają od nas wysiłku. Możesz nieść dobro kupując tego dnia „Dobrą kawę na drogę”, którą podarujesz nieznajomemu,a tym samym poprawisz mu nastrój i zaszczepisz wiarę w dobro ludzi. Wystarczy tak niewiele.

JAK MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ?

Każda osoba zainteresowana udziałem w wydarzeniu, dobrą zabawą i  niesieniem dobra musi zarejestrować się w bazie uczestników GDD Polska.

Kraków

Zgłoszenie indywidualne:
Jeśli chcesz wziąć udział w akcjach dobroczynnych, możesz zgłosić się indywidualnie. Organizatorzy przydzielą Cię do jakiegoś zespołu. Wybierz akcję, która podoba Ci się najbardziej i wyślij swoje zgłoszenie.

Uwaga: w przypadku każdej akcji dobroczynnej obowiązuje limit miejsc dla osób, które chcą wziąć w niej udział. W związku z powyższym, zastrzegamy możliwość relokacji osób chcących wziąć udział w akcjach do innych zespołów.

Zgłoszenie grupowe:
Jeśli masz grupę znajomych/przyjaciół/członków rodziny/działającą w ramach wolontariatu pracowniczego i chcielibyście wspólnie wziąć udział w wydarzeniu – Wy także możecie się zgłosić! Skontaktujcie się z nami indywidualnie – gddpolska@gmail.com, postaramy się znaleźć miejsce działania także dla Was.

O terminie zapisów i samych akcjach dobroczynnych poinformujemy wkrótce.