Zostań wolontariuszem :)

Chcesz pomagać innym? Działać ochotniczo na rzecz osób/zwierząt, współpracować z organizacjami pozarządowymi czy instytucjami publicznymi? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, na pewno znajdziemy miejsce, w którym będziesz mogła/mógł realizować swoje pasje, zainteresowania.
Nie ma znaczenia, jaka motywacja kryje się za chęcią pracy wolontarystycznej – czy jest to potrzeba serca, czy może sprawdzenia się, przełamania własnych słabości albo zdobycia doświadczenia, a może uzyskania zaświadczenia potrzebnego w ubieganiu się o pracę lub dodatkowych punktów na świadectwie – każda motywacja jest dobra. Dlaczego? Bo efektem zaangażowania się w wolontariat jest pomoc – sobie i osobom/zwierzętom/podmiotom, na rzecz których działasz.

Nie lubisz ludzi, źle czujesz się w tłumie, męczy Cię gwar, zbyt dużo bodźców, wolisz ciszę i spokój? Możesz pracować z dokumentami, w archiwum albo w   pracowni artystycznej. Łatwo nawiązujesz kontakty, lubisz rozmawiać, uczyć, pomagać w rozwoju drugiej osobie – może zainteresują Cię korepetycje udzielane dzieciom i młodzieży albo pomoc w świetlicy? Praca z seniorami? Znajdziemy miejsce dla Ciebie. Uczestnictwo w przygotowaniu wydarzeń kulturalnych, inscenizacji, przedstawień? Też mamy ofertę dla Ciebie. Przyjdź, napisz, zadzwoń, zapraszamy serdecznie:)

Kontakt do nas: Biuro Pośrednictwa dla Wolontariuszy, gdzie można znaleźć odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania dot.wolontariatu znajduje się w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku;

ul. Sienkiewicza 7/25 (II piętro); 
e-mail: slupsk@wolontariat.org.pl ;
nr. tel. : 697-057-095
Wypełnij formularz online : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSexyihwh_wiR9gdkAWiHk6jMSKq9bOI34C6OnDFUWb5jEUd1Q/viewform

Każda osoba, która się do nas zgłasza, ma okazję znaleźć swoje miejsce, w którym będzie działać jako wolontariusz. Rozmawiamy z potencjalnym wolontariuszem np. jego zainteresowań, tego co chciałby robić jako ochotnik, a jakich działań nie chciałby wykonywać, ile czasu może poświęcić na wolontariat itd. Później staramy się dopasować ofertę pracy wolontarystycznej do oczekiwań zainteresowanego. Ważne, że wolontariat jest działalnością dobrowolną i świadomą – jeśli coś nie odpowiada, zawsze można zmienić miejsce świadczenia pracy ochotniczej lub zrezygnować. Kluczem do efektywnej pracy jest spełnienie oczekiwań zarówno wolontariusza jak i osób/podmiotów korzystających z ich pracy. Wówczas wiele dobra otrzymują obie strony, a o to przecież nam wszystkim chodzi.

Zapraszamy do kontaktu z nami 🙂 . Pozdrawiamy serdecznie.